TOP 5 tipov sálavého infra vykurovania

časté otázky o infravykurovaní s modern

Existuje veľa pozitívnych príkladov použitia infrapanelov/sálavých panelov. Vedeli ste, že je to jeden z najúčinnejšíchnajbezpečnejších spôsobov, ako vykurovať váš domov? Máme pre vás 5 tipov, prečo by ste mali zvážiť túto alternatívnu formu vykurovacieho riešenia pre váš domov alebo kanceláriu. 

1. Energeticky efektívne vykurovacie riešenie

Chcete zvýšiť svoju energetickú účinnosť? Potom ste na správnom mieste. 

Sálavé vykurovacie telesá/infrapanely sú skvelým spôsobom, ako zvýšiť energetickú účinnosť vo vašej domácnosti alebo kancelárii. Ale aby ste pochopili, aké je to prospešné, musíte najprv vedieť, ako to funguje.

Po zapnutí sa infrapanely prejavia pomocou infračerveného žiarenia na zahriatie priestoru. Infračervené žiarenie je iba ďalším pojmom pre vyžarované teplo, čo tieto panely vydávajú. Teplo, ktoré vyžaruje infrapanel, sa pohybuje priamo k akémukoľvek pevnému objektu v jeho ceste bez toho, aby bolo narušené. To znamená, že teplo nie je zbytočné a nestratí sa prostredníctvom otvorených okien alebo dverí, namiesto toho teplo absorbujú iné povrchy a ľudia v dosahu. V dôsledku toho môžu infrapanely ohrievať rovnaké množstvo priestoru, ako iné typy elektrických ohrievačov, pričom využívajú oveľa nižší príkon.

Tento energeticky efektívny spôsob vykurovania poskytuje novú úroveň pohodlia, z ktorej by ste určite mali úžitok. 

2. Bezpečné a tiché

Bezpečnosť často prichádza do úvahy pri diskusii o infra vykurovaní. Slnko je náš najprirodzenejší zdroj tepla a na zahrievanie zeme tiež využíva infračervené žiarenie. Cestuje vo vlne, ktorá zahreje všetko, čo je v jeho ceste, takže keď na vás slnečné lúče UV žiaria, zažívate infračervené žiarenie. Rovnaké teplo vydáva aj vaše vlastné telo. Preto sú infrapanely schopné ponúknuť bezpečné vykurovanie, pretože kopírujú prirodzené denné teplo, ktoré nás už obklopuje, bez toho, aby vydávali škodlivé UV lúče, ako to robí slnko.

Sú tichým partnerom, ktorý všetci potrebujeme v našich domovoch. Sú poháňané elektrinou, takže nemusíte počúvať stonanie potrubia alebo vrčanie ventilátora, stačí zapnúť panel a vychutnať si pokojný pokoj, ktorý nasleduje.

3. Významné zdravotné prínosy

Chcete zlepšiť kvalitu ovzdušia vo vašej domácnosti? Sálavé panely/infrapanely sú skvelým spôsobom, ako to dosiahnuť. So žiarivými infrapanelmi sa nemusíte báť, že sa ocitnete uprostred kýchania, pretože ste zapli kúrenie. Tento spôsob zahrievania nenarušuje žiadne prachové častice ako iné ohrievače, čo ich robí ideálnymi pre alergikov.

Zahrievaním stien bránia sálavé tepelné panely tiež usadzovaniu kondenzácie, čo je zvlášť výhodné pre kúpeľňu alebo kuchyňu alebo akúkoľvek inú miestnosť, ktorá môže byť vystavená vlhkosti. Pravdepodobnosť výskytu vlhkosti a plesní v týchto oblastiach by bola znížená, čo je vždy výhodou. 

4. Sofistikované Chic

Ak hľadáte štýl, máte šťastie. Štíhle, moderné prevedenie našich infrapanelov prichádza v rôznych veľkostiach, aby vyhovovali každému domovu. Od našich základných bielych rámových infrapanelov CLASIC Plus až po naše elegantné bezrámové infrapanely SLIM – najtenšie, DELUXE, TD ECO – najúspornejšie.  Sme si istí, že pre vás nájdete ten pravý infrapanel. 

Môžete si vybrať jeden z našich populárnych výrokov, ako napríklad naše vykurovacie zrkadlo, čo je viacúčelový produkt, ktorý poskytuje riešenie vykurovania dva v jednom. Nielenže zažijete účinné teplo, ale odrazový povrch sa nezarosí ani pri horúcej vani alebo sprche, takže je ideálny pre každú kúpeľňu, jeho krytie je IP54.

Alebo možno jeden z našich lacných, diskrétnych bielych panelov, ako je náš infrapanel CLASIC Plus, je pre vás tým pravým produktom. Tento sálavý panel/infrapanel, ktorý je cenovo dostupnou možnosťou, ktorá sa hodí k vášmu zariadeniu, by bol jemným, ale atraktívnym riešením kúrenia v každej domácnosti alebo kancelárii.

5. Môžete si vybrať z dvoch možností inštalácie

V neposlednom rade je čas sa pozrieť na technickú stránku vecí: inštaláciu. Výhodou je rozmanitosť, ktorá prichádza s výberom inštalácie. Chápeme potrebu prispôsobivosti, a preto naše infrapanely prichádzajú s možnosťou pripevnenia na stenu alebo na strop. 

Ak by ste radšej chceli manipulovať s infrapanelom podľa svojho želania, máme pre vás infrapanely mobilné CLASIC Plus, na ktoré sa namontujú nožičky a následne si infrapanel umiestnite tam, kde ho budete potrebovať alebo kde vám bude vyhovovať.

Takže tu to máte, niektoré z najlepších výhod sálavých panelov. Toto je samozrejme, iba našich päť najlepších a na našej webovej stránke nájdete ešte ďalšie z výhod a funkcií.

PS: Ak si myslíte, že by článok mohol pomôcť aj Vašim známym a priateľom, podporte ho lajkom a zdieľaním. Vďaka.

ebook zdarma 10 veci ktore by ste mali vediet skor nez investujete do infrapanelov
Komentáre

Pridať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

 • Najčítanejšie články
 • Kategórie
 • Pripojte sa na Facebooku
 • Čo povedali zákazníci o infrapaneloch SMODERN®?

  Stanislav B.

  Pred rokom som si z firmy ŠRUBKA, sro. Košice na skúšku kúpil do obývacej izby bezrámové infrapanely SMODERN Deluxe (viď. foto). Bola to vynikajúca voľba. Sú úspornejšie ako vykurovanie dovtedy používanými konvektormi, sú energeticky účinnejšie, jednoducho ovládateľné a nezaberajú žiadne miesto. Preto som sa rozhodol dokúpiť infrapanely do celého domu. Vrele ich odporúčam aj ďalším záujemcom o efektívne vykurovanie.

   

  Oto K.

  Zdravím, chcem sa podeliť so svojim novým vykurovacím systémom od vás: Infrapanel som spojazdnil, je namontovaný, termostat reguluje zapínanie, vypínanie, a maximálna spokojnosť – príjemné teplo. Konečne kúrenie bez zápachu ako som mal pri gamatke, a hlavne celá miestnosť je zohriata. Použitý infrapanel TD ECO 1100

   

  Táňa B.

  Som veľmi spokojná s produktom, vydáva príjemnú energiu aj teplo, je to úplne iné ako u ohrievača. Neľutujem, že som kúpila a možno si ešte dokúpim malý do kuchyne, lebo asi bude treba sporiť s plynom. Veľmi odporúčam!

   

  Viac referencií>>